м. Лозова 2015

Наші проекти » м. Лозова 2015

Вартість та вигоди від впровадження проекту

Інвестиції

євро

275 000

Чиста річна економія

євро

37 412

Термін окупності

роки

7,4Опис проблеми

Лозівський ліцей №4 нараховує більше 1000 учнів та ситуація з умовами перебування дітей в школі була не найкраща. Будівля школи була побудована більше 25 років тому і має велику площу засклення, основна частина якого – старі дерев’яні вікна, які вичерпали свій ресурс експлуатації. В класах та коридорах були присутні постійні протяги. Керівництво школи безуспішно намагалося вирішити проблему закладанням віконних швів ватою та заклеюванням їх скотчем. Учні та вчителі часто хворіли та постійно скаржилися на умови перебування.

В той же час, через брак свіжого повітря (недостатній повітрообмін шляхом природної вентиляції) вчителі відкривали вікна, щоб провітрити класні кімнати. Це призводило до значних втрат тепла протягом опалювального періоду.

Шляхи вирішення проблеми

Міською радою спільно з ТОВ «ФІАТУ» було вирішено модернізувати ліцей. В школі були замінені всі старі вікна та двері на нові енергозберігаючі та утеплені внутрішні та зовнішні відкоси, що виключило можливість появи протягів.

Також, в 25 класних кімнатах були встановлені децентралізовані вентиляційні установки з рекуперацією тепла, щоб зупинити вентиляцію класних кімнат через відкриті вікна та відповідні тепловтрати.

З метою регулювання та економії тепла в осінньо-весняний період, на вихідних та в період канікул було облаштовано індивідуальний тепловий пункт.

Роботи були реалізовані паралельно з навчальним процесом. ТОВ «ФІАТУ» суворо дотримуватися якісних показників проекту і часових вимог. В результаті, діти насолоджувалися теплими класами і свіжим повітря вже з грудня 2015. Всі впровадженні заходи призведуть не тільки до скорочення споживання тепла та електроенергії, а, отже, і покращення екологічної ситуації в місті, але і до поліпшення комфортних умов перебування учнів, та, відповідно, до підвищення їх успішності в навчанні.Опис проблеми

Проспект Перемоги в м. Лозовій є однією з головних вулиць міста. Основними завданнями вуличного освітлення є естетика і безпеку руху. Однак проспекту Перемоги цього бракувало, і його технічний стан вуличного освітлення були вкрай поганим: менше половини встановлених світильників перебували в експлуатації, інша половина світильників мали перегорілі лампи або в них взагалі були відсутні лампи. Світильники були оснащені енергоємними і не довговічними лампами.

Шляхи вирішення проблеми

Таким чином, місто вирішило оновити вуличне освітлення на проспекті Перемоги і встановити світлодіодні світильники з вищими світлотехнічними характеристиками та меншою потужністю.

ТОВ «ФІАТУ» підтримує застосування «зелених технологій» для вуличного освітлення: це дозволяє споживати менше енергії для функціонування, і це безпечніше для навколишнього середовища.

Результати вуличного освітлення модернізації очевидні: тепер забезпечене комфортне і безпечне пересування автотранспорту та жителів міста.

Керівництво міста розраховує отримувати економію споживання електроенергії економію витрат на технічне обслуговування.

Опис проблеми

Дитячий садок №13 відвідують близько 200 маленьких мешканців міста Лозова. Як відомо, одним з важливих факторів повноцінного функціонування ДНЗ є безперебійне забезпечення закладів гарячою водою. Так, дитячий садок №13 забезпечувався гарячою водою за рахунок електричних бойлерів. Однак, у зв’язку зі стрімким зростанням тарифів на електричну енергію садок намагався економити гарячу воду та обмежувати її використання.

Шляхи вирішення проблеми

Компанія «ФІАТУ» рекомендувала альтернативне джерело електроенергії – тепловий насос для підігріву води. Система буде задовольняти потребу в гарячій воді в повному обсязі протягом року, в той же час затрати на споживання електроенергії будуть зведені до мінімуму.

Статистика вартості проектів з енергозбереження за участю ТОВ ФІАТУ

2014
м. Бориспіль344 488 євро
м. Долина159 951 євро
м. Львів94 800 євро
м. Луцьк367 000 євро
м. Київ370 550 євро
м. Чернігів295 600 євро
2013
м. Краматорськ258 000 євро
м. Конотоп109 803 євро
м. Миргород121 000 євро
м. Баранівка110 808 євро
м. Івано-Франківськ1 000 000 грн
2012
м. Івано-Франківськ3 000 000 грн