Перший крок до повної енергомодернізації

Опис проблеми

У зв’язку з взятими Україною зобов’язаннями по виконанню положень Директиви ЄС «Про енергоефективність» 2012/27/Є та початком розробки Стратегії термомодернізації будівельного фонду перед країною постала необхідність створення ефективної бази даних для накопичення та узагальнення показників щодо енергоефективності будівель громадського та житлового фонду, яка має слугувати джерелом надійної інформації для стратегічного планування заходів з підвищення енергоефективності будівель.

Саме тому у 2020 році, в рамках виконання проекту «Створення Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель», була запроваджена Національна база даних будівель, що стало визначною подією на шляху до розбудови Стратегії термомодернізації на загальнонаціональному рівні.

Шляхи вирішення проблеми

Формування Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель відбувалося шляхом опрацювання і занесення до бази близько 500 тисяч показників по будівлях обласних бюджетних установ за п’ятирічний період.

Національна база запроваджувалась у 2 етапи.

На першому етапі до роботи в базі було залучено ОДА з перших 12 областей України (Херсонська, Вінницька, Житомирська, Івано-франківська, Миколаївська, Полтавська, Львівська, Чернівецька, Рівненська, Сумська, Кіровоградська, Донецька).

Другим етапом розбудови Національної бази даних будівель стало долучення ОДА наступних 11 областей України (Черкаська, Дніпропетровська, Луганська, Запорізька, Закарпатська, Волинська, Одеська, Чернігівська, Хмельницька, Харківська, Тернопільська). Наразі триває робота по залученню до бази Київської ОДА.

Шлях по формуванню Національної бази даних будівель не був простим, оскільки успіх впровадження бази залежав від ефективності роботи користувачів на місцях. Саме тому стало необхідним формування у користувачів розуміння важливості та необхідності реалізації даного процесу, формування необхідних знань і навичок. Однак, завдяки спільним зусиллям технічних експертів та залучених ОДА (комунікація, масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота, проведення навчання), всі перешкоди на шляху до розбудови Національної бази було подолано.

Результати та вигоди

Результати розбудови Національної бази даних будівель перевершили найсміливіші очікування, оскільки вперше в Україні було сформоване єдине джерело інформації про рівень енергоефективності будівель, яке може використовуватись в якості бази для розрахунку показників при розробці Стратегії термомодернізації в Україні.

Вже на початок 2021 року Національна база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель охопила 12898 бюджетних будівель у 802 населених пунктах 23 областей України.

В усіх залучених ОДА сформовано та оприлюднено на офіційних веб-сайтах рейтинги енергоефективності будівель обласних бюджетних установ:

Херсонська область https://khoda.gov.ua/

Вінницька область http://www.vin.gov.ua/upr-ter/enerhoefektyvnist/425-novyny-u-haluzi-enerhoefektyvnosti/28669-reitynh-enerhoefektyvnosti-budivel-shcho-perebuvaiut-v-komunalnii-vlasnosti-vinnytskoi-oblasnoi-rad

Житомирська область https://oda.zht.gov.ua/main/energozberezhennya/

Івано-Франківська область http://www.if.gov.ua/

Миколаївська область https://www.mk.gov.ua/ua/oda/pidrozidyly/gkh/1551099569/

Полтавська область http://www.adm-pl.gov.ua/page/energoefektivnist-ta-energozberezhennya

Львівська область https://loda.gov.ua/

Чернівецька область https://bukoda.gov.ua/page/3852

Рівненська область https://www.rv.gov.ua/energoefektivnist

Сумська область http://sm.gov.ua/ru/reitynh-enerhoefektyvnosti-budivel.html

Кіровоградська область http://www.kr-admin.gov.ua/start.php

Донецька область https://dn.gov.ua/ua, розділ «Економіка»

Черкаська область https://ck-oda.gov.ua/

Дніпропетровська область https://adm.dp.gov.ua/pro-oblast/rozvitok-regionu/energoefektivnist/energetichnij-menedzhment-ta-energetichnij-monitoring

Луганська область http://loga.gov.ua/

Запорізька область https://www.zoda.gov.ua/

Закарпатська область https://carpathia.gov.ua/diyalnist/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/energozberezhennya

Волинська область https://voladm.gov.ua/article/energozberezhennya/

Одеська область https://oda.odessa.gov.ua/odeshhyna/zhytlovo-komunalne-gospodarstvo/

Чернігівська область http://cg.gov.ua/index.php?id=27424&tp=1

Хмельницька область https://www.adm-km.gov.ua/?page_id=55177

Харківська область https://kharkivoda.gov.ua/dokumenti/116/106747

Тернопільська область http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/113.htm

  • м. Київ, пр. Визволителів, 1, офіс 638
  • +38 044 500 89 42
  • Пн – Пт 9:00-18:00
Приєднуйся!