м. Конотоп 2018

Опис проблеми

Грант-контракт зовнішньої діяльності Європейського Союзу, що реалізується у місті Конотоп був направлений на покращення енергоефективності двох закладів міста: Гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка». Це третій проект з енергоефективності в м. Конотоп, але перший з вимогою проведення верифікації гарантованої економії енергоресурсів.

Спеціалісти ТОВ «ФІАТУ» провели енергоаудит будівель та запропонували для реалізації заходи з енергоефективності. Зокрема, заміну вікон і зовнішніх дверей на енергоефективні, утеплення стін та цоколю, облаштування будівлі Гімназії конструкцією шатрового даху над пласким та утеплення поверхні підлоги горища, утеплення горища та капітальний ремонт даху ДНЗ, встановлення системи вентиляції з рекуперацією тепла та утеплення підвалу ДНЗ. Розрахунковий відсоток економії від впровадження заходів відповідно до енергоаудиту склав близько 57%.

Шляхи вирішення проблеми

Верифікацію гарантованої економії енергоресурсів було проведено за результатами опалювального сезону. Станом на кінець опалювального сезону 2017-2018 рр. було завершено близько 75% робіт. Протягом звітного періоду з 1 грудня 2017 року по 27 квітня 2018 року виконувався моніторинг споживання енергетичних ресурсів, температурних показників зовнішнього та внутрішнього повітря, режиму роботи закладу та інших параметрів, які мають значний вплив на використання енергоресурсів. Після проведення необхідних коригувань отриманих даних та приведення їх до базових показників, ТОВ «ФІАТУ» визначили фактичну економію близько 26%, що є досить прийнятним результатом, враховуючи те, що частина фасаду будівлі була не утеплена на момент завершення звітного періоду та звітний період не повністю охоплював опалювальний сезон.

В цілому, на досягнення планових результатів впливають багато чинників, але найголовнішими є коректне планування, починаючи з проведення енергоаудиту, професійне управління проектом і постійний моніторинг для своєчасного внесення змін в разі необхідності.

  • м. Київ, пр. Визволителів, 1, офіс 638
  • +38 044 500 89 42
  • Пн – Пт 9:00-18:00
Приєднуйся!