м. Славутич 2017

Вартість та вигоди від впровадження проекту

Інвестиції

євро

204 531,00

Чиста річна економія

євро

34 220,00

Скорочення викидів СО2

т/рік

189,10

Опис проблеми

Загальноосвітня школа №4 була побудована в 1986 році.  Школа має дві будівлі, корпус №1 з головним чином учбовими приміщення та корпус №2 з їдальнею, актовою залою, двома спортивними залами, бібліотекою та неробочим басейном. Огороджувальні конструкції будівлі складаються з залізобетонних блоків, опір теплопередачі яких не відповідав нормативним вимогам. Школа опалюється за рахунок централізованого опалення. В корпусі №1 на момент реалізації проекту було встановлено ІТП для регулювання подачі тепла. Але, за рахунок того, що будівля втрачала значну кількість теплоти через огороджувальні конструкції ефект від ІТП був незначним.

Шляхи вирішення проблеми

Спеціалісти «ФІАТУ» оцінили ситуацію та запропонували надійне рішення щодо підвищення енергоефективності будівлі, а саме утеплення стін та заміну старих дерев’яних вікон на сучасні енергоефективні склопакети. Дане рішення дозволило зменшити втрати тепла через огороджувальні конструкції та досягти необхідного рівня ефективності використання встановленого ІТП в корпусі №1. Ми також рекомендували встановлення додаткового ІТП в корпусі №2 задля регулювання подачі тепла в частині будівлі,  відвідуваність якої є досить низькою в порівнянні з учбовими приміщеннями корпусу №1.

Опис проблеми

В місті в експлуатації знаходиться близько 3000 вуличних ліхтарів, з яких 2400 – ртутні лампи. Проспект Дружби Народів являється центральною вулицею міста. Частина світильників уздовж однієї сторони тротуару повністю вийшли з ладу. Для освітлення проїзної та тротуарної частини проспекту використовувались світильники з лампами ДРЛ 250 та 150, що не відповідають сучасним вимогам щодо енергоефективності.

Шляхи вирішення проблеми

«ФІАТУ» підтримали муніципалітет міста у своєму намірі стати більш енергоефективними та зробити центральний проспект міста об’єктом для застосування сучасних технологій вуличного освітлення. Розрахунки очікуваного результату виявились привабливими. Модернізація освітлення з використанням світлодіодних світильників замість ртутних ламп дозволила скоротити споживання електроенергії та поліпшити стан вуличного освітлення проспекту в цілому.

  • м. Київ, пр. Визволителів, 1, офіс 638
  • +38 044 500 89 42
  • Пн – Пт 9:00-18:00
Приєднуйся!