м. Кам’янське 2016

Вартість та вигоди від впровадження проекту

Інвестиції

євро

454 492,00

Чиста річна економія

євро

59 400,00

Скорочення викидів СО2

т/рік

1 174,00

Опис проблеми

Специфіка міста Кам’янське полягає в тому, що більшість об’єктів інфраструктури, промислові підприємства та робочі місця територіально знаходяться в правобережній частині міста. Усі стаціонарні медичні заклади міста – пологовий будинок, лікарня швидкої медичної допомоги, дитяча та інші лікарні, заклади соціального захисту, розташовані на правобережжі міста. Залізничний вокзал та автовокзали, транспортні вузли також розташовані на правому березі.

З причини відсутності фінансування з 1995 року зовнішнє освітлення мостового переходу було технічно та морально вкрай застаріле і не відповідало вимогам сучасних технологій. Освітлення здійснювалось з перебоями, що створювало небезпеку автомобільного руху. Слід також зазначити, що 50% від загального споживання електроенергії вуличним освітленням міста припадало на мостовий перехід.

Шляхи вирішення проблеми

Таким чином, керівництвом міста спільно зі спеціалістами ТОВ «ФІАТУ» було вирішено провести модернізацію освітлення мостового переходу в рамках грантової програми енергозбереження NIU «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)»», яка фінансувалася НЕФКО. Модернізація включала заміну морально застарілих та неефективних світильників на сучасні світлодіодні світильники меншої потужності, повітряних ліній електропередач на самонесучий ізольований провід (СІП), а також установку безпровідної автоматизованої системи моніторингу та керування зовнішнім освітленням.

В результаті впровадження запропонованих заходів вдалося досягти значного скорочення обсягів споживання містом енергетичних ресурсів, а також підвищення соціальних, економічних та екологічних показників на об’єкті.

«Те, що міст повністю освітлюється, саме по собі вже величезне досягнення. Автоматизована система освітлення, яка тут застосована, дозволяє регулювати потужність напруги і знизити вартість енерговитрат в 5 разів. Крім того, сучасні світлодіодні світильники в 7 разів перевищують термін служби навіть економних ламп, і ресурс їх роботи складає близько 12 років. Це дійсно історична подія для нашого міста, і я впевнений в тому, що нове освітлення мостового переходу стане справжньою окрасою зовнішнього вигляду нашого міста», – зазначив мер міста Кам’янське Андрій Білоусов.

  • м. Київ, пр. Визволителів, 1, офіс 638
  • +38 044 500 89 42
  • Пн – Пт 9:00-18:00
Приєднуйся!