м. Конотоп 2013

Спеціалісти ТОВ «ФІАТУ» провели обстеження 10 закладів різних типів (школи, ДНЗ, лікарні) та розробили збалансований перелік енергозберігаючих заходів (заміна віконних та дверних блоків на енергоефективні, облаштування індивідуальних теплових пунктів, встановлення твердопаливних котлів), котрі втілювались в кожному закладі залежно від потреби.

ТОВ «ФІАТУ» був вибраний основний напрямок в модернізації – перехід на теплопостачання від твердопаливної котельні.

Вартість та вигоди від впровадження проекту

Загальна вартість впровадження проекту

грн

1 231 073,00

Річна економія від впровадження проекту (з врахуванням тарифів, діючих на момент розробки заходів)

грн/рік

324 119,00

Річне скорочення викидів СО2

т/рік

88,21

Опис проблеми

Будівля ДНЗ№10 «Ялинка» опалювалась та отримувала гарячу воду від індивідуальної котельні на базі газових котлів, при чому температура в приміщеннях не регулювалася в залежності від температури на вулиці. Затрати на теплопостачання садка зростали з кожним роком із-за постійного подорожчання природного газу.

Шляхи вирішення проблеми

Для вирішення ситуації спеціалістами ТОВ «ФІАТУ» було прийнято рішення відмовитися від природного газу, встановивши альтернативне джерело теплопостачання – котельню на твердому паливі. В твердопаливних котлах можна спалювати дрова, вугілля, щепу, брикети (вугільні, щепні, торфяні), пеллети. Тому в садку істотно знизилися витрати на теплопостачання, так як саме це паливо найбільш доступне в Сумській області із-за наявних деревообробних виробництв, які потребують утилізації відходів. Водночас садок отримав незалежність від постійно зростаючих цін на природний газ.

  • м. Київ, пр. Визволителів, 1, офіс 638
  • +38 044 500 89 42
  • Пн – Пт 9:00-18:00
Приєднуйся!